Anna Firkowska | Psychoterapia.org | Instytut Psychoterapii MindMed

Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Anna Firkowska

Anna Firkowska

Nurty psychoterapeutyczne:

Pracuję głównie w nurcie psychodynamicznym ale korzystam również z innych nurtów (systemowego i poznawczo-behawioralnego) dostosowując metodę pracy do potrzeb pacjentów.

Z jakimi pacjentami pracuje:

Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową osób dorosłych. Podejmuję interwencję kryzysową w przypadku sytuacji wymagających krótkoterminowego wsparcia i stabilizacji stanu osoby zgłaszającej się po pomoc.

Pracuję z pacjentami cierpiącymi na różnorakie problemy wynikające z zaburzeń nastroju (depresja, obniżony nastrój, ChAD), zaburzeń nerwicowych (napady lęku, fobie), zaburzeń psychosomatycznych. Chętnie pracuję również z osobami, które w swoim życiu doświadczyły trudnych sytuacji o charakterze urazowym (sytuacje przemocy, destrukcyjne środowisko domowe, wczesne utraty ważnych osób, traumy związane z narażeniem na silny stres). Ponadto zajmuję się psychoterapią osób cierpiących na zaburzenia osobowości (borderline, narcystycznej, symbiotycznej) i często doświadczających przewlekłych trudności w budowaniu satysfakcjonujących, bliskich relacji z innymi ludźmi.

Edukacja:

 • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Katedra Psychoterapii: 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski, studia magisterskie: psychologia.

Szkolenia i kursy dodatkowe:

 • Konferencja Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej: „Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i praktyka”.
 • Konferencja: „Jon Frederickson: Intensive Short Term Dynamic Psychotherapy”.
 • Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie: Kurs doskonalący „Psychoterapia praktyczna” w formiestażu na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic Szpitala Uniwersyteckiego przy Katedrze Psychoterapii UJ.
 • Systematyczna superwizja własnej pracy psychoterapeutycznej u superwizorów certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Doświadczenie w zawodzie:

Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc intensywną psychoterapię indywidualną i grupową z osobami dorosłymi na Oddziale Nerwic oraz w Poradni Leczenia Nerwic. Ponadto praktykowałam w zakresie prowadzenia psychoterapii indywidualnej w Instytucie Psychoterapii Rodzin i Par „Inverso” w Białymstoku. Jednocześnie angażowałam się w staże doskonalące praktyczne umiejętności psychoterapeuty w Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ oraz uczestnicząc w konferencjach dotyczących skutecznej psychoterapii. Wcześniej pracowałam prowadząc terapię indywidualną i poradnictwo psychologiczne w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Posiadam doświadczenie w nauczaniu psychologii, prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych oraz w udzielaniu wsparcia osobom narażonym na stres zawodowy.

Jestem członkinią Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zamawiam bezpłatną konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Licencjonowani   |   Doświadczeni   |   Sprawdzeni Psychoterapeuci

Rozwiązaniem na wszystkie problemy, są odpowiedni ludzie wokół nas

W MindMed współpracujemy jedynie z certyfikowanymi, doświadczonymi i sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie umożliwiające skuteczną pomoc w osiąganiu pozytywnej zmiany w życiu, niezależnie od tego, z jakim problemem do nas przyjdziesz.

Twój problem da się rozwiązać

Czytanie internetowych porad czy rozmowa z przyjacielem, może w Twoim przypadku nie wystarczyć. Aby znaleźć rozwiązanie problemu potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Są też takie trudności, w których pomóc może tylko profesjonalista.

Każdy potrzebuje kontaktu

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w trudnościach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Kontaktu z drugim człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia, motywację. Kontakt internetowy może pomóc, ale nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej relacji psychoterapeutycznej.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą jest pierwszym krokiem do pomocy sobie. Bezpłatna konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Pomoże Ci wizyta u psychologa-psychoterapeuty, którego możesz być pewien.

W MindMed Instytut znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami co najmniej przez okres 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

pracują w różnych nurtach psychoterapii i specjalizują się różnych problemach

regularnie odbywają superwizje, konsultują się i współpracują między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga trwale poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, rozmowę i pomoc w odkrywaniu siebie. Bez przepisywania leków czy udzielania porad.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który jest specjalnie przygotowany poprzez kursy i certyfikacje do tego, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Aby zostać psychoterapeutą trzeba ukończyć 5-6 letnie studia, często 5 letnią specjalizację kliniczną, a następnie co najmniej 4 letni kurs w wybranej szkole psychoterapeutycznej, przejść własną psychoterapię i stale rozwijać się konsultując w superwizji. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym.

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

Otrzymasz od nas bezpłatną konsultację, abyś mógł sprawdzić, jak się czujesz w kontakcie z psychoterapeutą

Zdiagnozujemy problem i pomożemy Ci wybrać właściwy rodzaj pomocy, interwencji, edukacji, psychoterapii

Pomożemy Ci wybrać psychoterapeutę, który zna się na takich problemach jak Twoje

W razie wątpliwości, umożliwimy Ci pracę z inną osobą, która może Ci bardziej odpowiadać

Na trzecim spotkaniu zaproponujemy Ci kontrakt psychoterapeutyczny, w którym ustalimy cele, które chcesz osiągnąć

 • Zacznij od złoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie bezpłatnej konsultacji
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i pomoże Ci w wyborze psychoterapeuty
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań razem z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii, który chcesz osiągnąć tzw. kontrakt psychoterapeutyczny
 • W trakcie psychoterapii będziesz mógł lepiej poznać siebie, przyczyny i skutki swoich decyzji, aby finalnie świadomie wpłynąć na pozytywną zmianę w swoim życiu
 • W trakcie pierwszych konsultacji doświadczony psycholog zdiagnozuje przyczynę Twoich problemów
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie z psychologiem wybierzesz właściwy nurt psychoterapii oraz rodzaj np. psychoterapię indywidualną, par, systemową czy grupową
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość sprobowania terapii w innym nurcie lub z terapeutą z którym będziesz się czuć najbardziej komfortowo

Najczęstsze obszary pomocy

Obniżenia nastroju, stres, stany depresyjne, lęki, problemy z zasypianiem, tragiczne i traumatyczne wydarzenia, po których nie łatwo się pozbierać. Spektrum trudności dnia codziennego jest bardzo duże.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Jesteś psychologiem-psychoterapeutą?

Eksperci MindMed Instytut w prasie