Rozpocznij psychoterapię już dziś. Zamów bezpłatny pakiet.

Dowiesz się wszystkiego bez zobowiązań, anonimowo, otrzymasz bezpłatną konsultację i diagnozę wraz z omówieniem testów.

Zamów pakiet diagonostyczny

(Po pierwszej konsultacji, ustaleniu formy terapii, nurtu terapeutycznego, prowadzącego terapeuty oraz celów terapii zdecydujesz czy chcesz kontynuować)

Anna Firkowska

Anna Firkowska

Nurty psychoterapeutyczne:

Pracuję głównie w nurcie psychodynamicznym ale korzystam również z innych nurtów (systemowego i poznawczo-behawioralnego) dostosowując metodę pracy do potrzeb pacjentów.

Z jakimi pacjentami pracuje:

Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową osób dorosłych. Podejmuję interwencję kryzysową w przypadku sytuacji wymagających krótkoterminowego wsparcia i stabilizacji stanu osoby zgłaszającej się po pomoc.

Pracuję z pacjentami cierpiącymi na różnorakie problemy wynikające z zaburzeń nastroju (depresja, obniżony nastrój, ChAD), zaburzeń nerwicowych (napady lęku, fobie), zaburzeń psychosomatycznych. Chętnie pracuję również z osobami, które w swoim życiu doświadczyły trudnych sytuacji o charakterze urazowym (sytuacje przemocy, destrukcyjne środowisko domowe, wczesne utraty ważnych osób, traumy związane z narażeniem na silny stres). Ponadto zajmuję się psychoterapią osób cierpiących na zaburzenia osobowości (borderline, narcystycznej, symbiotycznej) i często doświadczających przewlekłych trudności w budowaniu satysfakcjonujących, bliskich relacji z innymi ludźmi.

Edukacja:

  • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Katedra Psychoterapii: 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski, studia magisterskie: psychologia.

Szkolenia i kursy dodatkowe:

  • Konferencja Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej: „Rewolucja w psychoterapii? Nowe idee, badania i praktyka”.
  • Konferencja: „Jon Frederickson: Intensive Short Term Dynamic Psychotherapy”.
  • Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie: Kurs doskonalący „Psychoterapia praktyczna” w formiestażu na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic Szpitala Uniwersyteckiego przy Katedrze Psychoterapii UJ.
  • Systematyczna superwizja własnej pracy psychoterapeutycznej u superwizorów certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Doświadczenie w zawodzie:

Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc intensywną psychoterapię indywidualną i grupową z osobami dorosłymi na Oddziale Nerwic oraz w Poradni Leczenia Nerwic. Ponadto praktykowałam w zakresie prowadzenia psychoterapii indywidualnej w Instytucie Psychoterapii Rodzin i Par „Inverso” w Białymstoku. Jednocześnie angażowałam się w staże doskonalące praktyczne umiejętności psychoterapeuty w Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ oraz uczestnicząc w konferencjach dotyczących skutecznej psychoterapii. Wcześniej pracowałam prowadząc terapię indywidualną i poradnictwo psychologiczne w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Posiadam doświadczenie w nauczaniu psychologii, prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych oraz w udzielaniu wsparcia osobom narażonym na stres zawodowy.

Jestem członkinią Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Poznaj rodzaje i skuteczność w terapii w różnych Obszarach Pomocy

Skuteczność terapii

Wykres przedstawia ocenę pacjentów skuteczności terapii psychodynamicznej

Skuteczność terapii

Najwięcej pacjentów kończy terapię psychodynamiczną