Hubert Szewczyk | Warszawa
Nurty psychoterapeutyczne:
Prowadzę terapię opartą na psychologii głębi, inspirując się nurtem psychoanalitycznym i psychodynamicznym oraz ISTDP i TFP.
Z jakimi pacjentami pracuje:
Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, cierpiących z powodu problemów wewnętrznych i relacyjnych, także osób z diagnozą psychiatryczną. Przyjmuję pacjentów do terapii indywidualnej a także pary i małżeństwa. W trosce o pacjentów i o siebie, swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.
Edukacja:
Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną i psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji. Tytuł magistra obroniłem w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyłem czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne, organizowane przez Katedrę Psychoterapii UJ CM, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Odbyłem także dwuletnie seminarium w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii (nurt psychoanalityczny), półtoraroczne seminarium o terapii par w Ośrodku Terapeutyczno-Szkoleniowym Kontrakt (nurt psychoanalityczno-systemowy), roczne szkolenie w klinice Psychomedic (nurt psychodynamiczny) i roczny staż w poradni Psychoklinika (nurt integratywny i poznawczo-behawioralny). Aktualnie uczestniczę w rocznym seminarium o snach w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów (nurt psychoanalityczny). Jestem członkiem PTP i SNTR PTP.
Doświadczenie w zawodzie:
Wcześniejsze doświadczenie zdobywałem w: Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii, Instytucie Psychiatrii i Neurologii (oddział całodobowy nerwic, zaburzeń osobowości i odżywiania/oddział dzienny nerwic, zaburzeń osobowości i odżywiania/oddział chorób afektywnych/oddział zapobiegania nawrotom), Szpitalu Wolskim (oddział geriatryczno-internistyczny/oddział internistyczny/oddział chirurgii), Szpitalu im. dr Barbary Borzym (oddział ogólno-psychiatryczny), Szpitalu Gedeon Medica (oddział całodobowy nerwic, zaburzeń osobowości i odżywiania), Centrum Alzheimera, Domu Pomocy Społecznej, Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym SPZZOZ oraz w kilku prywatnych placówkach świadczących psychoterapię i usługi psychologiczne. Oprócz tego prowadziłem ćwiczenia z podstaw psychologii w mojej rodzimej uczelni czyli APS.
Obszary mojej pracy:
- niesatysfakcjonujące relacje z innymi
- niesatysfakcjonująca relacja z samym sobą
- poczucie smutku, rezygnacji, beznadziei, opuszczenia
- problemy z wyrażaniem emocji (tłumienie, wyrażanie w sposób agresywny czy impulsywny, wyrażanie i wycofywanie się z nich)
- problemy z asertywnością i pewnością co do własnego zdania
- dbanie o innych kosztem siebie
- problem z agresją czy nadmierną złością
- stany lękowe i długotrwały lęk
- ataki paniki
- depresja
- dystymia
- zaburzenia osobowości (lękowe, schizoidalne, narcystyczne, borderline/z pogranicza, unikowe, paradoidalne i inne)
- zaburzenia psychosomatyczne i somatopsychiczne (gdy ból czy choroba nie ma podłoża biologicznego i wszelkie wyniki badań nie dają odpowiedzi)
- zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, ortoreksja i inne)
- zaburzenia hipochondryczne (nieustanne doszukiwanie się chorób i zaburzeń w sobie)
- zaburzenia adaptacyjne
- problem z dojściem do siebie po przebytej psychozie
- poczucie braku sensu życia
- myśli samobójcze
- poczucie straconego czasu w życiu
- niemożność pogodzenia się z rzeczywistością
- żałoba i strata bliskiej osoby
- trudności w poradzeniu sobie z trudną, nagłą i stresującą sytuacją życiową
- wystąpienie choroby somatycznej
- problemy w związkach (kłótnie, przemoc fizyczna i/lub psychiczna, wypalenie w związku, problemy natury seksualnej, chęć rozstania się, problemy z dziećmi i inne)
- problemy w rodzinach (przemoc fizyczna i/lub psychiczna, kłótnie, problemy w komunikacji, problemy wychowawcze i inne)
- stresujący okres w życiu
- pracoholizm
- nadmierna płaczliwość
- problemy w relacjach rodzinnych
- lęk przed nawiązywaniem nowych znajomości i relacji
- poczucie bycia ocenianym
- uzależnienia behawioralne (zakupoholizm, hazard, uzależnienie od mediów i inne)
- trudne przejścia związane z życiem w rodzinie alkoholowej (DDA)
- problemy ze snem, koszmary
- wydarzenia traumatyczne
- ciąża, poród, depresja poporodowa, poczucie zmiany życia po porodzie, lęk przed przyszłością związaną z narodzinami dziecka
- cierpienie wewnętrzne z niewiadomą przyczyną
- chęć samorozwoju, poznania siebie