Zamawiam bezpłatną konsultację


Podczas pierwszej konsultacji wspólnie ustalimy cele terapii, jej formę i pomożemy ci wybrać rodzaj psychoterapii i terapeutę. Potem sam zdecydujesz, czy chcesz kontynuować.

Iwona Żybura Polesiak | Lublin

Iwona Żybura Polesiak | Lublin

Nurty psychoterapeutyczne: nurt psychodynamiczny, systemowy, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Certyfikat Psychoterapeuty nr 989

Z jakimi pacjentami pracuje:
Osoby dorosłe doświadczające zaburzeń osobowości, leków i nerwicy, zaburzeń odżywiania, depresji

Edukacja:

 • Dwu i pół letnie szkolenie podyplomowe „ Systemowe rozumienie rodziny podejście systemowe w terapii rodzin” atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
 • Czteroletni kurs psychoterapii pod kierownictwem prof. dr hab. Jerzego W. Aleksandrowicza atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Doświadczenie w zawodzie:
Od 11 lat pracuję jako psychoterapeuta w Ośrodku Psychoterapii

Terapeuta o sobie i o swojej pracy

Jaka była Twoja droga do zastania terapeutą?

Szkoła średnia była czasem gdy zastanawiałam się czym chciałabym zajmować się w życiu. Psychologia była tym co mnie ciekawiło. Wydawała się to nie tylko być interesująca ale też pomyślałam że to nie tylko wiedza sama w sobie. Dawała realne przełożenie na życie, dawała rozumienie świata. Dlatego też zdecydowałam się na jednolite studia magisterskie na lubelskim UMCS-ie. Specjalność kliniczna tylko podsyciła moją ciekawość pokazując złożoność ludzkiej natury. 

Po obronie pracy magisterskiej pracowałam przez krótki czas w Warsztatach Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej. Zaczęłam 2,5 letni kurs "Systemowe rozumienie rodziny; podejście systemowe w terapii rodzin” , którego organizatorem była Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego - Krakowska Fundacja Rozwoju Psychoterapii. Wtedy również rozpoczęłam pracę w Ośrodku Psychoterapii w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Praca z pacjentami okazała się być wymagającą, inspirującą, wzruszająca. Dlatego aby móc lepiej leczyć ukończyłam czteroletni Kurs w Zakresie Teorii i Podstawowych umiejętności w Psychoterapii organizowany przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Jako psychoterapeuta pracuję od 2009 roku i mam przywilej towarzyszyć wielu ludziom w jakimś kawałku ich życia, a także być świadkiem jak zmieniają sobie to życie na lepsze.

Co pacjent powinien wiedzieć o pracy z Tobą?

Celem mojej pracy szeroko rozumiana pomoc w poprawie jakości życia. Może to być wyleczenie objawów takich jak lęk czy obniżony nastrój, może to być przyglądanie się relacjom z ludźmi aby zmienić je na bliższe, lub samorozwój jak większa skuteczność w realizacji celów. Sesje odbywają się regularnie raz w tygodniu, zwykle tego samego dnia o tej samej godzinie. Rozmawiamy szeroko o całym życiu, ponieważ rozumiem, że to co trudnością jest obecnie jest osadzone w kontekście całego życia.  Kontakt terapeutyczny pozwala zobaczyć różne doświadczenia z innej perspektywy, zabliźnić dawne rany a także przygotować na nowe wyzwania.

Gdyby była jedna rzecz którą chciałabyś aby osoby wahające się wiedziały o terapii, co by to było?

Trudno wymienić jedną rzecz. Ludzie z którymi się spotykam mówią, że decyzja o rozpoczęciu terapii jest trudna z wielu powodów: lęk przed powrotem do trudnych doświadczeń, wstyd, obawy, że to nie pomoże a wtedy okaże się że już nie ma ratunku przed uciążliwymi objawami, obawa, że kontakt będzie dyskomfortem. 

Myślę, że terapia jest przede wszystkim inwestycją w siebie, zrobieniem czegoś bardzo dobrego dla siebie, a to przekłada się na poprawę w każdej dziedzinie życia.

 

Nasi terapeuci

Zamawiam pierwszą konsultację

Chcemy pomóc Ci w podjęciu decyzji o potrzebie rozpoczęcia psychoterapii. W trakcie konsultacji

 • pomożemy Ci zrozumieć naturę Twojego problemu,

 • znajdziemy najlepszy sposób jego rozwiązania, oraz

 • udzielimy wsparcia psychicznego

Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

Wykształcenie   |   Doświadczenie   |   Profesjonalizm

Rozwiązaniem na wszystkie problemy może być wsparcie odpowiednich ludzi wokół nas 

W MindMed współpracujemy wyłącznie z certyfikowanymi, doświadczonymi oraz sprawdzonymi psychoterapeutami z całej Polski.

Stawiamy na etykę i profesjonalizm. Liczy się dla nas Twoje zaufanie. Psychoterapuetów obowiązują te same zasady poufności co lekarza. Nasi psychologowie i psychoterapeuci to specjaliści w swojej branży, których kompetencje umożliwiają skutecznie pomagać pacjentom wprowadzać pozytywne zmiany w ich życiu i wspierać w procesie dążenia do dobrostanu. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego problemu, dlatego możemy Ci pomóc z wszelkimi trudnościami z jakimi się zmagasz. 

Eksperci MindMed w mediach

Nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą w mediach na temat walki z depresją, nerwicami, lękami oraz innymi problemami natury psychicznej

Twój problem da się rozwiązać

Poradnictwo internetowe czy rozmowa z przyjacielem nie zawsze okazują się wystarczające. W wielu przypadkach rozwiązanie problemu wymaga bezpośredniego kontaktu z osobą z odpowiednimi kwalifikacjami. Istnieją takie trudności, z których rozwiązaniem może pomóc tylko profesjonalista.

Liczy się wsparcie

Leczenie problemów natury psychologicznej i ratunek w kryzysach psychologicznych wymaga pomocy z zewnątrz. Wartościowy może okazać się kontakt z człowiekiem, który potrafi zrozumieć Twoje emocje, uczucia i motywację, a także pomoże Ci zauważyć zależności przyczynowo-skutkowe związane z mechanizmami myślowymi i behawioralnymi.  Pierwszym krokiem do osiągnięcia dobrostanu może okazać się nawiązanie kontaktu z psychoterapeutą.

Ty też możesz sobie pomóc

Spotkanie z psychoterapeutą to początek pracy nad samym sobą. Konsultacja w Instytucie MindMed, pozwoli Ci określić naturę problemu i wybrać odpowiedniego specjalistę, z którym będziesz mógł porozmawiać o Twojej indywidualnej sytuacji. Relacja psychoterapeutyczna z psychologiem/psychoterapeutą może być źródłem cennych wskazówek i rozwiązań, które wesprą Cię w drodze do samoświadomości. 

W Instytucie MindMed znajdziesz psychoterapeutów, którzy:

przygotowywali się do pracy z pacjentami przez okres minimum 7 lat

przeszli własną psychoterapię, więc sami doświadczyli tego procesu

ukończyli studia uniwersyteckie i kształcili się w renomowanych szkołach psychoterapii

stosują techniki z różnych nurtów terapeutycznych i specjalizują się w wielu problemach

stale dążą do rozwoju swoich kompetencji, dzięki regularnym superwizjom, konsultacjom oraz współpracy między sobą, aby jak najlepiej Ci pomóc

pomogli już łącznie kilku tysiącom osób w rozwiązaniu ich problemów

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta to osoba, która pomaga poradzić sobie z problemami natury psychologicznej, poprzez zrozumienie, analizę i wspólną pracę nad mechanizmami kierującymi postrzeganiem rzeczywistości oraz naszymi reakcjami.

Najczęściej jest to lekarz lub psycholog, który dzięki specjalnym kursom przygotowawczym, profesjonalnym szkoleniom oraz uzyskanym certyfikatom, przez wiele lat zdobywa odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby wykonywać pracę psychoterapeuty.

Proces uzyskania zawodu psychoterapeuty wymaga ukończenia minimum 5 letnich studiów magisterskich oraz 4 letniego kursu w szkole psychoterapii, wybranej według specyfiki swojej pracy. Podczas długoletniej nauki, przyszli psychoterapeuci zobowiązani są do ukończenia własnej terapii oraz poddawaniu swojej pracy superwizji, które stanowią podstawę ich profesjonalizmu. Tylko taka osoba jest dostatecznie wyszkolona, by móc pomagać innym i jest to podstawa dołączenia do naszego zespołu.  

Poznaj naszych psychoterapeutów

W Mindmed otrzymasz fachową pomoc oraz
wsparcie w wyborze odpowiedniego psychoterapeuty dla Ciebie

 • Zacznij od zgłoszenia się do Instytutu Psychoterapii MindMed poprzez zamówienie konsultacji z Asystentem Psychoterapii
 • Nasz specjalista przeprowadzi z Tobą pierwszą rozmowę i na jej podstawie pomoże Ci wybrać odpowiedniego terapeutę
 • Psycholog pomoże wybrać Ci najlepszą formę pomocy, taką jak interwencja kryzysowa, porada psychologiczna, psychoedukacja czy psychoterapia
 • Wspólnie wybierzecie właściwy nurt psychoterapii oraz jej rodzaj
 • W trakcie pierwszych trzech spotkań wraz z psychoterapeutą ustalicie cel psychoterapii oraz plan działania, po czym zawiążecie kontrakt psychoterapeutyczny, stanowiący podstawę Waszej współpracy
 • Dzięki wstępnym konsultacjom oraz dokładnemu wywiadowi diagostycznemu nasz specjalista wskaże Ci genezę oraz specyfikę problemu, z jakim się zmagasz
 • Podczas trwania procesu terapeutycznego zrozumiesz zależności przyczynowo-skutkowe wpływające na Twoje myślenie i zachowanie, dzięki czemu uda Ci się wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu
 • W przypadku wątpliwości dotyczących formy terapii zawsze masz możliwość spróbowania terapii w innym nurcie. Kładziemy nacisk na wartość relacji terapeutycznej, której podstawą jest Twój komfort, także zawsze możesz również spróbować współpracy z innym terapeutą 

Najczęstsze obszary pomocy

Spektrum trudności z jakimi możemy się zmagać na codzień jest bardzo bogate. Zaburzenia nastroju, przewlekły stres, niezrozumiałe lęki, zakłócona higiena snu, bądź degenerujące funkcjonowanie traumatyczne wydarzenia mogą stanowić przyczynę stagnacji oraz poczucia bezradności w obliczu wyzwań życia codziennego.

Pozwól sobie pomóc i popraw jakość swojego życia. Pomogliśmy już tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery osobistej

W każdej rodzinie pojawiają się problemy i trudności. W wielu sytuacjach łatwiej poradzić sobie z nimi wspólnie z doświadczonym psychoterapeutą. Wspieramy zarówno małżeństwa jak i rodziny z dziećmi oraz rodziny wielopokoleniowe.

Pozwól pomóc swojej rodzinie. Pomogliśmy już tysiącom rodzin. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery rodzinnej

Nie zawsze nasze życie zawodowe jest źródłem radości i rozwoju. W wielu sytuacjach  potrzebna jest konsultacja, wsparcie, coaching bądź psychoterapia, by poradzić sobie z takimi problemami jak pracoholizm, wypalenie zawodowe czy nagłe bądź długotrwałe bezrobocie.

Pozwól sobie pomóc w rozwoju zawodowym. Pomogliśmy cieszyć się pracą i karierą tysiącom osób. Jesteśmy tu dla Ciebie. 

Więcej o trudnościach sfery zawodowej

Are you a psychologist-psychotherapist?

Experts from MindMed Institute in the press