Rozpocznij psychoterapię już dziś. Zamów bezpłatny pakiet.

Dowiesz się wszystkiego bez zobowiązań, anonimowo, otrzymasz bezpłatną konsultację i diagnozę wraz z omówieniem testów.

Zamów pakiet diagonostyczny

(Po pierwszej konsultacji, ustaleniu formy terapii, nurtu terapeutycznego, prowadzącego terapeuty oraz celów terapii zdecydujesz czy chcesz kontynuować)

Zdrady. 
Najczęstsza przyczyna rozpadu związku

Co charakteryzuje zdrady?

Obie płcie w zupełnie inny sposób rozumieją zdradę, mężczyźni mają wyrzuty sumienia, wtedy gdy są niewierni seksualnie. Kobiety mają wyrzuty sumienia, gdy z ich strony dochodzi do zdrady emocjonalnej. Czynnikami, które zmieszają ryzyko romansu jest kochanie drugiej osoby, religijność, dobra komunikacja w związku.

Kiedy najczęściej dochodzi do zdrady i jak pomóc ludziom pokonać taki kryzys?

Jakie są najczęstsze przyczyny zdrady?

Najczęstszymi przyczynami zdrad jest chęć przeżycia czegoś nowego, ekscytującego. Problemy w związku również w bardzo dużym stopniu mogą przyczynić się do zdrady partnera. Mniej częstymi przyczynami są opinie takie jak: zdrada jest lekarstwem na codzienne problemy, jest związana z niską samooceną, samotnością bądź romans jest skutkiem zauroczenia bądź zakochania. Przyczyny zdrad różnią się w zależności od płci, mężni najczęściej uważają, że takie zachowanie leży w ludzkiej naturze. Natomiast u kobiet najbardziej znaczącymi czynnikami są codzienne problemy, potrzeba upewnienia się co do swojej atrakcyjności, jak i samotność.

 

Jak pomóc parze, gdy dojdzie do zdrady?

Jeżeli w związku do doszło do zdrady, a partnerzy chcą dalej być razem, najbardziej skutecznym sposobem jest podjęcie terapii małżeńskiej/par, która pomoże w zrozumieniu przyczyny zdrady. Poprawi również komunikację miedzy partnerami, pomoże w pogodzeniu się z zaistniałą sytuacją, a także może uchronić przed powtórzeniem się romansu.

Co może dać terapia?
Historie pacjentów.

Robert, 40 lat, biznesmen

Na terapię trafiłem z wielkimi wyrzutami sumienia po zdradzie mojej małżonki. Stresująca praca, rzadkie rozmowy, późne powroty do domu, były jednymi z przyczyn jakie spowodowały, że wdałem się w romans. Obecnie jestem po terapii indywidualnej oraz małżeńskiej, bardziej doceniam to co mam, spędzam więcej czasu z rodziną, a moje życie na nowo nabrało sensu.

Katarzyna i Wojtek, 5 lat razem

Początki terapii były trudne, przyszliśmy z problemem zdrady, podczas wizyt dowiedzieliśmy się dlaczego do niej doszło jakie błędy obydwoje popełniliśmy w naszym związku. Obecnie pracujemy nad utrzymaniem relacji miedzy nami jaką wypracowaliśmy na terapii, obydwoje zrozumieliśmy jacy jesteśmy dla siebie ważni oraz że nie chcemy stracić tego co nas łączy.

Ania, 33 lata

Mąż pracował w rozjazdach zdarzały się takie lata, że nie było go po parę miesięcy w domu. Czułam się samotna, poznałam mężczyznę, który dawał mi dużo uwagi i zainteresowania. Z wyrzutami sumienia zgłosiłam się na terapię, psycholog zasugerował również terapię małżeńską. Obecnie mąż zmienił pracę, spędza więcej czasu w domu, dużo rozmawiamy. Nasze życie wróciło do harmonii.

Poznaj rodzaje i skuteczność w terapii w różnych Obszarach Pomocy

Skuteczność terapii

Wykres przedstawia ocenę pacjentów skuteczności terapii psychodynamicznej

Skuteczność terapii

Najwięcej pacjentów kończy terapię psychodynamiczną